Skip to main content

Studentská architektonická soutěž na využití plzeňského průmyslového brownfieldu.

spoluautoři: Jan Gašpárek, Jakub Kopecký | Anarch architekti 

Areál Světovaru – prostor přímo vyzývající ke konverzi- čistíme od šrámů minulého režimu a různých nájemníků. Po nezbytné rekonstrukci fasád a úpravách parteru se zjeví stavba v celé své tektonické kráse! Nyní ji uvidí projíždějící motoristé i kolemjdoucí. Ti zvídaví jistě překlenou úvodní prostor odkazující svým mobiliářem na pivovarské prostředí a stanou před branou kulturního dění Plzeňska.

 

4×4 Cultural Factory

V prostoru bývalého výstavu piva se mísí umění celého světa ve fázi tvorby, prezentace i užití. Své místo zde jistě nalezne neden návštěvník jdoucí za představením či koncertem, ale především samotný tvůrce hledající kvalitní inspiraci. Industriální prostora dnes namísto původních výrobků chrlí produkty čisté umělecko-řemeslné dokonalosti. Je libo pronajmout si na několik dní či na měsíc svoji tvůrčí buňku a nechat se v dokonalém zázemí unášet na vlnách vlastní tvořivosti?

 

 

Restaurace Varna

Dříve se zde pivo vařilo, nyní se ve Světovaru pivo točí. Hlavní interiérový prvek tvoří rozřezané kotle tolik typické pro jakýkoliv pivovar! V letním období mohou hosté poobědvat na terase nebo sedět uvnitř vyzývavě tektonické architektury s vrcholovým světlíkem.

 

 

Meditační kaple

Porstora téměř katedrálního výrazu. Ideální místo pro zklidnění se po celodenní práci či tvoření. Původně zde byly umístěné nádrže na vodu – ta se sem nyní vrací jako interiérový prvek náhodně napuštěný mezi žebry tak, že si lidé mohou najít cestu z jedné strany na druhou a projdou suchou nohou. Volný pohyb prostorem umožňují napnuté sítě tvarované tak, aby poskytovaly soukromí i plochy pro bezstarostné filosofování.

 

 

Návrh byl oceněn zvláštní cenou poroty. Výsledky celé soutěže se nachází na stránkách České komory architektů.

 

 

 

Author architekt

More posts by architekt